Mohylka na družinových toulkách přírodou

Paní vychovatelky ze ZŠ Mohylová využily krásného podzimního počasí a vydaly se s dětmi, které navštěvují školní družinu, na přírodovědnou vycházku po okolí školy. Z důvodu vypouštění nedaleké retenční nádrže Asuán se mohylácká skupinka vypravila právě tímto směrem, aby děti viděly, jak se nádrž vypouští, jak je vlastně hluboká, co se nachází na jejím dně apod. Na hrázi Asuánu si děti zaběhaly (a v běhu si některé i zazávodily), na blízkém Albrechtově vrchu měly možnost spatřit volně se pasoucí ovce a kozy a prošly přes arboretum s ovocnými stromy, jejichž názvy se snažily uhodnout.

Díky teplému odpoledni, sluníčku a dobré náladě si vycházku užily děti i paní vychovatelky. Doufáme, že nám podzimní i zimní čas dovolí vyrážet na podobné vycházky do přírody často a co nejdéle.

As2-1024x768.jpgAs1-1024x715.jpgAs4-768x1024.jpgAs3-768x1024.jpg