Zápis ze schůzky Rady rodičů konané dne 15.3.2004

Přítomny: pí. Chlebounová, Tarabová, Červinková, Poláková, Nechybová, Nedbalová, Plichtová, Pavlásková, Kajdová, Holíková

Za školu: pí. řed. Štychová

Lyžařský kurz – proběhl ke všestranné spokojenosti, na příští rok zajistíme větší reklamu (reportáž a informace na internetových stránkách).

Zápis do 1. tříd – v září budou, pokud se situace nezmění, otevřeny 2 první třídy, 20 a 21 dětí.

Příprava budoucích prvňáčků – desetidílný právě probíhající kurz bude zakončen ODPOLEDNEM ZA ŠKOLOU – 13.května. Potřebujeme maminky, které by byly ochotny pomoci.

Omlouvání dětí e-mailem     – z vyučování je možné na adrese zs.mohylova@tiscali.cz

- do budoucna i odhlašování obědů.

Adresa internetových stránek školywww.zsmohylova.praha.indos.cz - stránky fungují; jídelníček, domácí úkoly, „dětské inzeráty“ se připravují. Příspěvky posílat správkyni stránek pí. Hanušové (mail: webmaster-mohylova@seznam.cz). Aktualizace cca 1x týdně.

Patron školy – pí. Klimtová, autorka mnoha dětských knížek, určitě přijde na besedu s dětmi 2.4.

Noc s Andersenem – 2.4. mezinárodní knihovnická akce, spaní ve škole spojené s literárním programem, koordinuje družina. Naše představa: noc s pohádkovými skřítky (beseda s pí. Klimtovou, soutěž o panelákového skřítka – píšeme příběh, pohádku, básničku, hrajeme divadlo, malujeme, modelujeme z modelíny, tvarujeme z moduritu). Spoluúčast MŠ. Kdo má zájem, vyplní přihlášku, platíme 50,- Kč za dítě – jídlo bude ve vedlejší školce. Možnost účasti i sourozenců.

Ranní rozhlas – zapojily se už i první třídy.

Granty – na dílny, výstavy, kroužky, přípravku a modelové situace – naše žádosti zamítnuty.

Krajta zelená – stále vybíráme na živobytí naší krajty zelené. Možnost využít rodinné vstupenky (zdarma 2 dospělí – dítě se platí). Zájemci se s předstihem hlásí u pí. Vandasové na tel.č. 235510002.

Letní tábor – rekreační středisko sv.Štěpán u Mýta (poblíž Zbirohu) – chatičky i pevná budova, vše v dobrém stavu a čisté. Koupání v místě. Zajištěno vaření i řádný úklid. Cena pro naše děti 3.500,- Kč, pro ostatní 3.650,- Kč. Další informace na internetu nebo u pí. třídních učitelek.

Přizvat děti z dětského domova se nám letos nepodařilo, je třeba oslovit je už v prosinci.

Sběr vybitých baterií – získali jsme pěkné třetí místo, proč ale nebýt první? Sběr dále pokračuje!

Velikonoční dílna 13.3. – byla úspěšná – velikonoční aranžmá, různé techniky zdobení kraslic – ubrousková metoda, zdobení mašlemi, obtáčení tónovanou nití, obalování v krupici, zdobení slaměných věnců.

Příští rok bychom mohli připravit také papírovou dílnu – výroba ručního papíru.

Velikonoční výstava – 30.3. až 1.4. – přípravná schůzka proběhla ihned po třídních schůzkách 15.3. – prodejní výstava výrobků našich žáků a chráněné dílny Diakonie. Svoji práci budou prezentovat i spolupracující MŠ.

Potřebujeme ochotné maminky, které by pomohly s výzdobou – v pátek 26.3. odpoledne venku, v pondělí 29.3. odpoledne ve škole.

Bude opět otevřena školní kavárna, budeme promítat video z loňského letního tábora.

Poetický večer 29.4. – Všichni jsme tu doma (ukázky vlastní tvorby dětí – poezie, povídky). Seznámení s literaturou jiných národů a národností, školní flétny, výstava čtenářských deníků. Rozhlasem bude vyhlášena Literární soutěž vlastní tvorby.