ZÁPIS Z RADY RODIČŮ ZE DNE 29.4.2004

Zástupci tříd: 1.A pí.Chlebounová (omluvila se) a Hanušová, 1.B pí.Roubalová a Burešová, 2.A pí.Červinková, 2.B pí.Jarešová (omluvila se) a Poláková, 3.A pí.Nedbalová a Plichtová, 3.B pí.Ernýgrová a Nechybová (nepřítomny), 4.A pí.Kajdová (omluvila se) a Řezníčková, .4.B pí.Holíková, 5.A pí.Tarabová (nepřítomna)

Za školu: pí.ředitelka Štychová

- Za paní Fuchsovou se do výboru hlásí paní Holíková.

- Velikonoční výstava – přínosná a velmi úspěšná po všech stránkách. Na příští rok zařadit před Výstavu pálení Morany.

- Velikonoční pomlázka – lépe zjistit, kdo o ni má zájem – zájemci by totiž byli, avšak v dotazníku chyběla kolonka jméno, telefon a adresa.

- Noc s Andersenem – náročné na přípravu, ale zcela jistě se vyplatí. Děkujeme družině za skvělou organizaci, příští rok opět rádi pomůžeme, s čímkoli bude třeba.

- Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky – Školička - kladné ohlasy, příští rok vybírat od účastníků 50 Kč na materiál. Kurzy budou dva – jeden krátký před zápisem (listopad – prosinec, cca tři lekce, ta třetí bude opět v termínu Výstavy).

- Odpoledne za školou – 13.května: velmi pěkně připravila pí.Illnerová, děkujeme. Na pomoc při organizaci se přihlásily paní Votrubová, Kohoutová, Nedbalová, Plichtová, Holíková, Červinková, Hanušová, Poláková, Kajdová, Řezníčková a pí.učitelky Nová a Ptáčková.

- Omlouvání dětí e-mailem      – z vyučování je možné na adrese zs.mohylova@tiscali.cz

– do budoucna i odhlašování obědů.

- Adresa internetových stránek školywww.zsmohylova.praha.indos.cz - stránky fungují; do budoucna chystáme i jídelníček, domácí úkoly. Zavedena kolonka „dětské inzeráty“ – vyhlásit v ranním dětském rozhlase – inzeráty posílat správkyni stránek pí.Hanušové po Martinu Hanušovi z 1.A.

- Krajta zelená – stále vybíráme na živobytí naší krajty zelené. Možnost využít rodinné vstupenky (zdarma 2 dospělí – dítě se platí). Zájemci se s předstihem hlásí u pí.Vandasové na tel.č. 235510002.

- Letní tábor – rekreační středisko sv.Štěpán u Mýta (poblíž Zbirohu) – chatičky i pevná budova, vše v dobrém stavu a čisté. Koupání v místě. Zajištěno vaření i řádný úklid. Cena pro naše děti 3500 Kč, pro ostatní 3650 Kč. Další informace na internetu nebo u třídních učitelek.

Rodiče jedoucích dětí obdrželi pozvánku na schůzku s vedoucími i předběžné všeobecné informace, platit mohou kdykoli u pí.Vandasové, nejpozději však do 20.5. Změna realizačního týmu, podrobnosti na schůzce rodičů 20.5.

Přizvat děti z dětského domova se nám letos nepodařilo, je třeba oslovit je už v prosinci. Doprava - vlak , osobní auta či autobus – konečné rozhodnutí po 14.6., neboť ten den se mění jízdní řády i cenové podmínky. Schůzka s rodiči dětí jedoucích na tábor: 20.5. v 19:00 hod. Dotazníky na tábor velmi pěkně inovovala pí.Hanušová – nakopíruje 45 krát.

- Poetický večer – Všichni jsme tu doma: na starosti pí.Ptáčková (ukázky vlastní tvorby dětí – poezie, povídky). Seznámení s literaturou jiných národů a národností, výstava čtenářských deníků. Rozhlasem byla vyhlášena Literární soutěž vlastní tvorby – na Poetickém večeru budou ukázky prezentovány a ty nejlepší budou oceněny. Konat se bude 6.5. od 17:00 hod.

kavárna, účast, pozvánky – pí.Ptáčková

- Akce, jež budeme pořádat v příštím roce – podrobné projednání na příští radě rodičů

Návrhy nových akcí:   sportovní sobotní dopoledne

v zimě sobotní klání ve stolních hrách