ZÁPIS Z JEDNÁNÍ RADY RODIČŮ 23.9.2004

Zástupci tříd: 2.A – pí. Faltýnová, pí. Burešová, 3.A – pí. Červinková, 3.B – pí. Poláková, 4.A pí. Nedbalová, 5.A – pí. Kajdová, 5.B – pí. Holíková, pí. Táborská

za školu: pí. ředitelka

hledáme dobrovolníky – kdo má možnost zajistit barevnou tiskárnu, skleník, pečení buchet do kavárny, pomoc při organizaci odpoledních akcí, ranní rozhlas, …..

ranní rozhlas – aktivně podpořte děti v samostatné přípravě, kalendář střídání vypracovala pí. Poláková, děkujeme

seznam kontaktů – nutná aktualizace – vytváří pí. Poláková

vánoční výstava – od 8. do 11.12., kdo chce pomoci a vyrábět exponáty a exponátky, vyplatí se začít téměř dnes, totéž nápady, materiál, sponzoři (kdo může jet do Lipenců nakoupit materiál? Hlaste se u pí. ředitelky)

vánoční bazar pečiva – kdo chce, přinese se vlastní upečené cukroví, vyhodnotíme nejlepší cukroví

sponzorování školních potřeb dvou žáků v Etiopii – 2 tis. ročně - základ už máme ze sponzorských darů z tábora

projekt Vítání jara – připravuje pí. Horálková

přípravný kurz pro budoucí prvňáčky – Školička: budeme vybírat od účastníků 50 Kč na materiál. Kurzy budou dva – jeden krátký před zápisem (listopad – prosinec, tři lekce – první 25.11.2004), druhý kurz po zápisu (10dílný)

omlouvání dětí z vyučování e-mailem – je možné na adrese paní hospodářky – magda.krizova00@zsmohylova.praha.indos.cz (do budoucna i odhlašování obědů)

internet. stránky – pí. Hanušová je aktualizuje každý týden, přes léto je celé obnovila, děkujeme

adresa internetových stránek školy – www.p13.cz/mohylova - stránky fungují (mnoho nových kolonek, včetně dětských prací), zavedena kolonka „dětské inzeráty“ - vyhlásit v ranním dětském rozhlase – inzeráty posílat po Martinu Hanušovi ze 2.A

zimní tábor – opět organizují manželé Mouchovi (během jarních prázdnin 12.-19.3.2005)

letní tábor – sraz táborníků s opékáním buřtů proběhl ke všestranné spokojenosti, vyúčtování tábora na příští radě

poetický večer – Všichni jsme tu doma (ukázky vlastní tvorby dětí – poezie, povídky). Seznámení s literaturou jiných národů a národností, výstava čtenářských deníků – navazuje na lit. a výtv. soutěž

Literární a výtvarná soutěž ve vlastní tvorbě - na Poetickém večeru budou ukázky prezentovány a ty nejlepší budou oceněny. Konat se bude v příštím pololetí, ale již nyní děti přinášejí příspěvky.

Patronka školy - návrh na změnu názvu ZŠ Mohylová 1963

Citace ze zápisu výboru pro výchovu a vzdělávání na místním úřadě:

Zástupkyněmi z řad přátel školy ZŠ Mohylová 1963 byla navržena změna názvu základní školy, a to na název „Základní škola Vítězslavy Klimtové, Mohylová 1963, Praha 5“, tj. po žijící spisovatelce Vítězslavě Klimtové. Výborem navrženo neměnit název základní školy, ale pod záštitou spisovatelky V. Klimtové zřídit školní dětský literární klub, který bude městská část prezentovat a podporovat. (Tak tedy uvidíme, co bude dál.)

Noc s Andersenem – organizuje družina

Mikuláš – chodí po škole – bude rozdávat dárečky – finanční rozvaha na příští schůzce

bazar dětského oblečeníod 4.10. lze nosit čisté věci, prodej bude 9.10. (9-12hod.) a 11.10. (12-14 hod. a 16-18 hod.). Přinesené věci se už nebudou vracet.

sportovní dopoledne 9.10. a 6.11. od 9 hod. – soutěže i s rodiči

adventní dílna 27.11.04 od 9 hod. - výroba adventních věnců, malba na sklo (s vánoční tématikou), výroba gelových svíček, šití mikulášské punčochy, řetězy ze slámy a koření