PROJEKTOVÁ VÝUKA


Projekty jsou metodou, která vede k řešení praktických úkolů a k rozvoji vědomostí,

dovedností a postupů. Jejich realizování navíc podporuje celkový pohled dítěte na svět a tedy integraci učiva.

 

Plánujeme a realizujeme projekty různého charakteru i rozsahu, v rámci jednotlivých tříd, v paralelních třídách i napříč celou školou. Nejčastěji uskutečňujeme projekty krátkodobé a střednědobé.

Jde o metodu, v níž jsou žáci vedeni k samostatnému zpracování určitých problémů a získávají zkušenosti praktickou činností a experimentováním. Veškerá činnost se soustřeďuje kolem jednoho tématu. Je tvořivější, bývá živější a rušnější než tradiční výuka.

Realizujeme projekty třídní, například Voda, Vánoce, Velikonoce, Středověk nebo Vesmír, a celoškolní, mezi nimiž si velkou oblibu získaly tato: Astrid Lindgrenová, Čtení nuda není, Významní Češi, Anglicky mluvící země, Zdravá výživa.

Každoročně se u nás také koná projektový den, během něhož žáci ve věkově smíšených skupinkách prozkoumávají a často na vlastní kůži objevují pod vedením pedagogem vybrané téma, například řemesla, hudbu nebo místo, kde žijeme.

 

3a.jpg3b.jpg3c.JPG

Výstřižek.PNG

We use cookies
Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Pro správný běh prosím povolte používání cookies.
Ok