TOLERANCE

Všichni zaměstnanci školy vytvářejí žákům takové prostředí, aby se cítili spokojeně, bezpečně a jistě. Všichni žáci mají stejná práva, povinnosti a možnosti (vzájemná pomoc, úcta). Ve vzdělání se odbourává nezdravé soutěžení. Ze strany pedagogů nechybí pozitivní hodnocení, pochvala, podpora, důvěra. Podporujeme u žáků získávání jistoty při jakékoliv samostatné práci.

Dále u žáků podporujeme rozvoj tolerance, ohleduplnosti, zdvořilosti, vzájemné pomoci a podpory. Pro vytvoření dobrého kolektivu ve třídě jsou důležitá pravidla chování, která jsou jasně stanovena. Proto se učitelky ve třídě dostatečně věnují vztahům ve třídě, nenásilně vztahy ve třídě ovlivňují, podporují u dětí vzájemnou úctu a snahu všem prospět a nikomu neškodit.

6a.jpg6b.jpg