Dobroty ze světové kuchyně v Mohylce

 

Začátek měsíce března znamenal pro všechny strávníky v ZŠ Mohylová mnoho nových chutí a neobvyklých jídelních kombinací. Pan kuchař si s paní kuchařkami totiž pro žáky i pedagogy z Mohylky připravil týden netradičních jídel ze sousedních evropských zemí.

V pondělí jsme si pochutnali na slovenské kapustnici a brynzových haluškách, v úterý nás čekala polská polévka botwinka a staropolský bigos s chlebem, středa byla ve znamení maďarské polévky čičeri a hlavním chodem byl v tento den džuveč, čtvrtek nás příjemně překvapil bavorským eintopfem a německým tvarohovým koláčem a týden nových chutí završila v pátek tyrolská ječná polévka a rakouské špekové knedlíky s houbovou omáčkou. 

Bylo velmi obohacující poznat nové kombinace chutí, na které u nás v Čechách nejsme zvyklí. Pokrmy byly velmi lahodné a každý den si všichni svou obědovou chvilku užili a vychutnali.

Rádi bychom tímto způsobem také poděkovali týmu z mohylácké školní kuchyně za jejich snahu a inovaci při tvorbě jídelníčků a při vaření samotném. Je radost se v Mohylce stravovat!

 

20230307_132846-782x1024.jpg20230306_130817-1024x768.jpg20230307_131715-1024x768.jpg

We use cookies
Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Pro správný běh prosím povolte používání cookies.
Ok