Evropa v Mohylce

 

Během velikonoční výstavy zavítali do Mohylky nejen rodiče, bývalí žáci, sousedé a školky z okolí, ale také návštěvníci z nerůznějších koutů Evropy, zahraniční studenti ze Španělska, Francie, Německa, Švýcarska, Slovenska či Řecka pod vedením svého koordinátora pocházejícího z Británie. Přivítala je skupinka žáků 4. A, kteří jim s anglickým komentářem ukázali zvířata a bylinky na zahradě, vyzdobený interiér školy i běžnou vyučovací hodinu českého jazyka ve 2. A. Poté naši zahraniční hosté zakotvili ve školní kavárně, kde je jako anglicky hovořící číšníci a servírky obsloužili páťáci. Protože začala velká přestávka, do kavárny se nahrnula snad celá škola, a tak naši evropští návštěvníci potkali i naše žáčky s odlišným mateřským jazykem a popovídali si francouzsky s naší páťačkou z Madagaskaru, s několika dětmi slovensky a s jinými německy. Když zahraniční studenti z naší školy odcházeli, každý si v hlavě spřádal sny o škole, kde by jednou chtěl učit: „Chtěl bych pracovat ve škole, kde fungují hezké vztahy mezi učiteli, žáky a jejich rodiči… jako jsem to viděl tady.“ – „Chtěla bych se stát učitelkou na škole, kde si děti mohou vše vyzkoušet na vlastní kůži, nečíst o zvířátkách jen v učebnici, ale starat se o opravdová, živá zvířátka… jako to mají tady.“ – „Chtěla bych učit ve škole, která vychovává tvořivé děti… tady mne přesvědčili, že to není jen sen.“

 

IMG-20230418-WA0015-1024x768.jpgIMG-20230418-WA0012-1024x768.jpgerasmus.jpgIMG-20230418-WA0014-1024x768.jpg

We use cookies
Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Pro správný běh prosím povolte používání cookies.
Ok