Teambuilding Mohyláků

V přípravném týdnu vyjeli pracovníci naší školy ZŠ Mohylová na pracovní výjezd do Třeboně. Kromě pracovních záležitostí, jako příprava nového školního roku a řešení coronavirové situace, jsme utužovali kolektiv mnoha akcemi. Část poznávala krásy Třeboně a kulturních památek, samozřejmě nechyběla ani dobrá káva a druhá část si s sebou vzala kola a poznávala přírodní krásy na kolech. 130 km a k tomu krásné prostředí nás skvěle nabudilo a dodalo dostatek energie, kterou budeme jistě v tomto školním roce potřebovat. Večer po práci nechyběla kytara a celým areálem se nesl zpěv našeho bezva kolektivu. Abychom také poznali tamější okolí, památky a zajímavosti, navštívili jsme noční prohlídku pivovaru. Přesvědčili jsme se na vlastní oči, uši i nos jak s použitím klasických surovin, tradičního postupu výroby a moderní špičkové technologie vzniká skvělé třeboňské pivo. Tajemnou noční procházku pivovarem výrobními provozy, ale za svitu svíček a loučí i starými pivovarskými sklepy jsme zakončili ve Zbrojnici, kde jsme ochutnali čerstvě uvařené a natočené pivo. A protože jsme stále měli dost sil, den jsme ještě završili honičkou kolem pingpongového stolu. Zkrátka, kdo si hraje nezlobí. Odjížděli jsme s pocitem dobře vykonané práci a s myšlenkou, že se zase rádi potkáme i ve škole a s dětmi. Snad nám to dlouho vydrží a Covid 19 nám nezkazí naše plány.

Martina Tomanová a Klára Stuchlá

teambuilding_Mohyláků.jpg

Zpátky ve škole

Téměř po půl roce se děti opět sešly ve třídách ZŠ Mohylová. Nemyslete si, že těchto šest měsíců měli žáci jen samé volno. Od března vystřídali školní lavici za svůj domácí psací stolek a počítač. Naše děti se totiž skoro čtyři měsíce učily na dálku, a to pravidelně třeba formou videohovorů se svými učitelkami, asistenty a spolužáky. Ani na školní zahradě se mezitím nelenilo, pro děti tam totiž vyrostl dřevěný domeček, který bude využíván především jako venkovní učebna. Tato červená dominanta naší zahrady samozřejmě už od prvního dne upoutala pozornost našich žáků a my dospělí věříme, že zde děti v tomto školním roce zažijí mnoho příjemných hodin.

Pavlína Klimešová

zpátky_ve_škole.jpg

Příměstský tábor v ZŠ Mohylová

I letos se, tak jako každý rok, poslední srpnový týden konal v ZŠ Mohylová příměstský tábor organizovaný ve spolupráci s Radou rodičů. Dětí letos bylo méně než v předešlých letech, ale to neměnilo nic na tom, že program byl opět pestrý a atmosféra skvělá. Navštívili jsme spoustu zajímavých míst, jako je Prokopské údolí, Petřín a zrcadlové bludiště, Vyšehrad, lanové centrum, výstavu v ČT a mléčnou farmu. Týden nám utekl jako voda, až nám to bylo všem líto. Děti děkujeme, bylo to s vámi prima!

Asistentky ze ZŠ Mohylová

příměstský_tábor.jpg