Akce pro školu a veřejnost
plánované na školní rok 2004/05

U sobotních dílen jde vždy o tříhodinový blok se začátkem v 9:00 hod., pouze adventní  a velikonoční výtvarná dílna jsou širší.

9.10. sobota - sportovní dopoledne nejen s tatínky (míčové hry, stolní tenis, případně atletika)

23.10. sobota - rukodělná dílna (výroba a použití recyklovaného papíru)

6.11. sobota - sportovní dopoledne pro děti s tatínky a tvořivá dílna pro maminky (keramika)

27.11. sobota - adventní výtvarná dílna (výroba adventních věnců, malba na sklo - svícny a vitráže s vánoční tématikou, výroba gelových svíček do vlastnoručně malovaných skleněných svícnů, šití mikulášské punčochy, řetězy ze slámy a koření)
Přijďte, materiál dostanete na místě, možno použít i vlastní originální ozdoby na dotvoření, cena 120 Kč za věnec, 80 Kč za gelovou svíčku a 40 Kč za vitráž, pouze vlastní nůžky a kleště na drát. Dílna bude probíhat na dvou pracovištích a protože náplň je bohatá, zveme vás k obědu na levný, přesto skvělý guláš.

8.12. středa od 17:00 hod. - školní Besídka (vystoupení školních kroužků - slavnostní zahájení pro rodiče - součást programu výstavy)

9.12. čtvrtek - soutěž o nejhezčí vánoční cukroví (Přijďte se pochlubit svým krásným cukrovím!)

10.12. pátek v 17:00 hod. - adventní koncert (Soubor Léčivá píšťalka pí. Hanákové - součást programu vánoční výstavy)

11.12. sobota - vánoční dílna (závěsné koule - závěrečný den výstavy)

VÁNOČNÍ VÝSTAVA ve spolupráci s chráněnou dílnou Diakonie (Uvidíte nejen  práce dětí, učitelů a rodičů  ZŠ Mohylová, ale i ukázky tradiční lidové výzdoby a tvorby, vystavovány budou i práce dětí z mateřských škol Balónek, Rumcajs a církevní MŠ Srdíčko)

1. - 11.12.vždy od 9:00 do 17:00 hod.

program:

- slavnostní zahájení výstavy ve středu 8.12. v 9:00 hod. vánočně laděným vystoupením žáků školy - dramatický kroužek, školní flétny a taneční kroužek
- středa odpoledne od 17:00 hod. - Besídka - slavnostní zahájení výstavy pro všechny, kdo mají čas až odpoledne
- denně odpoledne vlastnoruční zdobení perníčků, výroba papírových krajek, tisk na látky (tiskátka s vánoční tématikou), drátkování, atd.
- ve čtvrtek odpoledne soutěž o nejkrásnější vánočního cukroví
- v pátek 10.12. od 17:00 hod. koncert Souboru Léčivá píšťalka
- ukončení výstavy v sobotu 11.12. po 12:00 hod. - tvořivá vánoční dílna

Výstava je i prodejní.

20.-21.1. čtvrtek-pátek vždy od 13:00 do 18:00 hod. - zápis do 1. tříd

5.2. sobota - papírová dílna (výroba recyklovaného papíru, origami) - zrušena z důvodů prázdnin

12.2. sobota - rukodělná dílna (práce s přírodním materiálem - výroba valentýnek, cena včetně materiálu max. 50 Kč)

průběžně: Školička - přípravný kurz pro budoucí prvňáčky

26.2. sobota - velikonoční tvořivá dílna (savová technika - zdobení triček, tašek, prostírání, ubrousků, velikonoční vazba, barvení vajec, malba na sklo, mramorování svíček, zdobení květináčů ubrouskovou technikou a krekalovacím lakem)

1. - 11.3.úterý až pátek - VELIKONOČNÍ VÝSTAVA ve spolupráci s chráněnou dílnou Diakonie, svoji práci budou prezentovat i MŠ, které se školou úzce spolupracují
    8.3. 17:00 slavnostní vernisáž - vystoupí ZUŠ Stodůlky
    9.3. koncert Léčivé píšťalky - pí. Hanáková

28.3. pondělí 9:00 - velikonoční pomlázka (spolužáci ze školy chodí koledovat v rodinách, jež neodjely z Prahy)

1.4. pátek Noc s Andersenem - spaní ve škole spojené s literárním programem (mezinárodní knihovnická akce). Akce pro celou školu, páťáci půjdou do kina a připojí se k závěrečným bodům programu. Příchod nedružinových dětí do školy v 18 hod. Odchod v sobotu v 9 hod. ráno. Večeře zajištěna, poplatek za akci asi 60 Kč.

7.4. čtvrtek - Poetický  a výtvarný večer Všichni jsme tu doma - ukázky vlastní tvorby dětí (poezie, povídky, obrazy a výtvarná díla, výstava čtenářských deníků). Z nejlepších příspěvků vznikne almanach - pí. Nedbalová.

9.4. sobota - sportovní dopoledne – v 9:45 před školou - manželé Abdulovi organizují cyklistický výlet Prokopským a Dalejským údolím

23.4. sobota - celodenní cyklistický výlet směrem na Roztoky organizují manželé Mouchovi - zrušena z důvodů školy v přírodě

23.4. sobota - keramická dílna především pro maminky - vede pí. Henkeová (od 9 do 12 hod.) - zrušena z důvodů školy v přírodě

21.5. sobota - splutí Sázavy - organizují manželé Abdulovi