Ohlasy rodičů bývalých páťáků ze základních škol (6. třída)

Syn je spokojený, dozvídá se stále něco nového. Nejvíce ho baví dějepis, zeměpis, angličtina a němčina. Hodně se snaží, má pěkné známky (nejvíce pyšný je na matematiku a fyziku, kde má jen jedničky). S dětmi komunikuje, celkově přechod zvládl překvapivě dobře.
Umí toho hodně, takže ještě jednou díky za minulých pět let.

Za nás mohu dát jednoznačně velmi pozitivní feedback. Nevím, jak jsou na tom děti na gymnáziích, ale syn přišel velmi dobře připravený, nemá žádné problémy. Čeština je úplně v pořádku, tam má stabilně klasifikaci od 1 do 3. Angličtina je již těžší, mají nepravidelná slovesa a časy, ale to je normál, to se musí naučit. Němčina ho velmi baví a nosí zatím jedničky.V ostatních předmětech je úplně v pohodě, dokonce ho začal víc bavit přírodopis a těší se na chemii :- ) tak uvidíme, co z toho bude. Měli jsme štěstí na třídu - dostal se do té lepší třídy z těch dvou šestek, třídní i učitelky jsou v pohodě. Zatím je na škole spokojený, uvidíme jak dlouho mu to vydrží.
Ale jednoznačně určitě přišel velmi dobře připravený, za to vám moc děkuji.

Dcera chodí na ZŠ – matematická třída. Do kolektivu se začlenila bez problémů, a jak sama říká, ve škole se jí líbí. Z výukou nemá větší problémy a učí se podobně jako na Mohylce. Matematika je náročnější, ale i přes rychlejší postup ve výuce celkem zvládá. Ostatní předměty jsou bez problémů, dvojky a jedničky.

Dcera se v ZŠ - jazyková třída - adaptovala poměrně rychle a dobře. Zpočátku toho bylo hodně a občas něco zapomněla. S učiteli jsme spokojeni. Co dceři vadí, je, že některé děti jsou neukázněné a ruší výuku, to snáší špatně, nebyla na to asi zvyklá, je jich ve třídě 32. Také už jsme od ní slyšeli, že se jí nechce do školy, což se za předcházejících 5 let nestalo. Přikládám to tomu, že nyní mají klasickou výuku, ne tu Vaši, zábavnou. Ale zase už je starší a rozumově je schopna se s tím vyrovnat.
Známky má také dobré, je z ní dějepisná hvězda a na fyziku přinesla vlastnoručně vypěstované krystaly, paní učitelka tak velké nikdy neviděla. Z angličtiny měla také asi dobrý základ, paní učitelku mají přísnou a zvládá to úspěšně.